Vieno danties implantacija

Procedūros eiga

Atlikus vietinį nuskausminimą pakeliamos dantenos ir į kaulą įsriegiamas implantas. Implantas užsiuvamas po dantenomis arba ant jo iš karto tvirtinama aukštesnė galvutė ir dantenos apsiuvamos aplink ją. Operacija užtrunka nuo 10 iki 20 minučių. Jei implantas užsiuvamas po dantenomis aklinai, gijimo galvutės pritvirtinimo procedūra atliekama po 3-4 mėnesių nuo implantacijos.

Ar procedūra skausminga?

Procedūros metu skausmo ar maudimo nejaučiama. Pacientas gali jausti spaudimą į operacinę sritį arba diskomfortą kaulo preparavimo metu, kaip ir bet kurios odontologinės procedūros metu.

Pooperacinis periodas

Po paprastos implantacijos darbingumas neprarandamas ir pacientas jau tą pačią dieną gali grįžti į darbą. Vis dėlto, rekomenduojame operacijos dieną pailsėti ir pašaldyti operacinę sritį, atsisakyti labai aktyvios veiklos. Vieną parą rekomenduojama nesportuoti ir nedirbti sunkaus fizinio darbo. Nuo rūkymo rekomenduojame susilaikyti bent jau vienai savaitei, arba sumažinti surūkomų cigarečių skaičių iki minimumo.

Paskyrimai

Po paprastos implantacijos antibiotikų kursas dažniausiai neskiriamas. Vietoje kurso pacientui skiriama vienkartinė antibiotikų dozė. Paskiriami skausmą malšinantys vaistai, kurių prireikia operacijos dieną ir kitą dieną. Dažniausiai pacientai papasakoja, kad teko suvartoti tik 1-2 tabletes skausmą malšinančiųjų, o vėliau vaistų neprireikė.

Gydytojo rekomendacijos

Jei praėjus keletui dienų po implantacijos skausmas sustiprėjo, atsirado nemalonus kvapas ar paraudimas dantenų srityje, reikėtų pasirodyti operavusiam gydytojui.

Finansinės išlaidos

Į implantacijos kainą būna neįtraukta danties vainikėlio gamyba.

Šaltinis: https://sosklinika.lt/paslaugos/burnos-chirurgija/implantacijos/