Konsultacija

Pirminė konsultacija

Pirminės konsultacijos metu, jei paciento sąkandis taisyklingas ir trūksta vos vieno kito danties, pacientas iš karto supažindinamas su planuojamu gydymu ir numatomas chirurginės ar terapinės procedūros laikas.

Jei burnos ertmėje problemų yra daugiau (netaisyklingas sąkandis, išsikraipę dantys, daugelio dantų trūkumas, dantys išilgėję ar pakrypę į trūkstamų dantų sritis), tuomet reikalinga gilesnė analizė bei gydymo plano pristatymas, tuomet:

  • Konsultacija užtruks 15-20 minučių
  • Su gydytoju – odontologu aptarsite Jūsų burnos ertmės problemas, nusiskundimus, bus išklausyti Jūsų norai, pageidavimai
  • Klinikoje padarysime burnos panoraminę nuotrauką bei kompiuterinę tomografiją žandikaulių kokybės, pločio ir aukščio įvertinimui bei tikslesnei, išsamesnei analizei atlikti. Jei turite ne senesnę kaip 6 mėnesių panoraminę burnos nuotrauką bei kompiuterinę tomografiją, būtinai pasiimkite ją su savimi
  • Jei kreipsitės dėl žandikaulių netaisyklingos padėties, bus reikalingi modeliai bei šoninė galvos nuotrauka
  • Rentgeno nuotraukų pagalba išanalizavus visus gautus duomenis, bus sudarytas gydymo planas. Jis bus pristatytas sekančio vizito metu, nes gydytojui reikia šiek tiek laiko pagalvoti, kad galėtų pasiūlyti optimalų sprendimą, gal net keletą, kurie skirsis pagal sudėtingumą ir kainą

Gydymo plano pristatymas

Gydymo plano pristatymo metu aptariami gydymo sprendimai. Pacientas kartu su gydytoju stebi gydymo plano prezentaciją kompiuterio ekrane, todėl gali labiau koncentruotis į jam pateikiamą informaciją. Per gerą pusvalandį išdėstomos visos implantavimo, protezavimo ir dantų gydymo galimybės, o pacientas gali pasirinkti labiausiai patikusį variantą arba gali ramiai apmąstyti namuose ir priimti sprendimą vėliau.

Pageidautina, kad į gydymo plano pristatymą ateitų visi susiję asmenys, kurie dalyvaus priimant sprendimą. Dažniausiai tai būna vyrai arba žmonos, kartais tėvai. Tai svarbu dėl keleto priežasčių:

  • Keletas žmonių išgirsta ir atsimena daugiau informacijos negu vienas
  • Atėjęs vienas pacientas ne visuomet sugebės atpasakoti problemą ir jos sprendimo būdus namuose, nepasitelkdamas vaizdinės medžiagos
  • Ne ką mažiau svarbus ir finansinis klausimas – finansinis gydymo planas, kuris dažniausiai apmokamas iš šeimos biudžeto

Gydymo pradžia

Profesionali burnos higiena („akmenų nuvalymas") – tai visa ko pradžia. Bet koks planuojamas gydymas turi būti atliekamas po šio etapo. Dirbti reikia švarioje burnoje.

Toliau seka burnos „išvalymas" nuo blogos prognozės dantų, t.y. tokių dantų, kurių tikimybė išstovėti penkerius metus yra artima nuliui. Kodėl juos reikia šalinti, o negalima palikti tarnauti dar kelis metus? Didžiausias argumentas yra finansai. Jei bus palikta blogos prognozės dantų ir aplink juos restauruoti nuosavi dantys ar implantuoti dirbtiniai ir suprotezuoti, gydymo planas bus įvykdytas, tačiau po kelių metų netekus blogos prognozės dantų, kils klausimas – o ką daryti dabar, kuomet visur jau stovi implantai ir nauji protezai, šalia jų kaip ir nebekyla ranka vėl operuoti, o prarastus blogos prognozės dantis reikia pakeisti naujais. Tuomet yra du pasirinkimai:

  • Į jų vietą dėti implantus, o tai nėra pats geriausias variantas, kadangi jų vietoje gali nebūti pakankamas kiekis kaulo, vadinasi, mes nebegalime rinktis;
  • Implantų nedėti, bet trūkstamus dantis atstatyti tiltais, tokiu atveju reikėtų nupjauti neseniai pagamintus protezus nuo šalia esančių dantų ar implantų ir gaminti naujus – didesnius, apimančius ir ką tik ištrauktų dantų sritis.

Bet kuriuo atveju pacientas pralaimi finansiškai, nes vienu atveju turi sumokėti už papildomą implantą ir protezavimą, antru atveju - jis praranda neseniai pagamintus protezus ir moka už naujus iš naujo. Dėl šios priežasties, siūlome išvalyti burną nuo blogos prognozės dantų jau gydymo pradžioje, o jei jie paliekami burnoje, tai tik laikino protezavimo ar laikino išimamo protezo fiksavimo tikslais.

Laikinas protezavimas – pašalinus blogos prognozės dantis, pacientai turi grįžti į socialinį gyvenimą. Kad tai įvyktų, būtina suteikti galimybę kramtyti ir šypsotis. Tuo tikslu pagaminami laikini protezai, kurie gali būti neišimami (tiltai) arba išimami (dalinės ar pilnos plokštelės). Protezai dėvimi apie 2-3 mėnesius, kol pilnai užgyja žandikauliai po dantų pašalinimo.

Šaltinis: https://sosklinika.lt/paslaugos/burnos-chirurgija/pirmines-paslaugos/