Kas yra dantų transplantacija?

Kaip išvengti implantacijos, kai Jūsų vaikui sueis 18 metų?

Įgimta patologija, kuomet trūksta vienos ar keleto dantų užuomazgų, nėra toks jau retas reiškinys. Nėra užuomazgos - nėra danties. Suaugusiųjų amžiuje tai menka problema, žinant, kad šiuolaikinė implantologija yra visagalė ir tarpo vietoje vos po keleto mėnesių jau gali puikuotis dirbtinis dantis. O ką daryti vaikui? Juk implantus dėti iki 18 metų griežtai draudžiama dėl to, kad žandikauliai dar auga. Ar vaikas turi vaikščioti be danties, kol jam sukaks 18 metų ir tuomet kreiptis dantų implanto? Per tiek laiko dažnai sutirpsta ir trūkstamo danties srityje esantis kaulas, nes jis negauna jokio krūvio, o tai, kas nenaudojama, gamta sunaikina. Todėl išeitų, kad sulaukus pilnametystės, būtų reikalinga kaulo atstatymo procedūra, implantacija ir protezavimas. Skamba konstruktyviai, tačiau finansiškai tokia darbų grandinė neretai perkopia ir 7000 Lt ribą.

Ar yra alternatyvų implantacijai vaikų amžiuje ir ar yra sprendimų, kurių pagalba vaikui nereikėtų laukti pilnametystės ir jis anksčiau galėtų džiaugtis dantimi?

Taip, tokia alternatyva yra dantų transplantacija. Jos esmė - besiformuojančios danties užuomazgos persodinimas į trūkstamo danties sritį. Skaityti plačiau: Danties transplantacija