Kokius breketus pasirinkti ortognatiniam gydymui?

Atsakymas į šį klausimą yra gana vienareikšmiškas: tokius, kokius Jums pasiūlys Jūsų ortodontas, tai yra, tokius, kokiais, jis ar ji mano, kad greičiausiai pasieks užsibrėžtus tikslus. Visiškai nesvarbu, kokios kompanijos, medžiagos ar spalvos breketai bus naudojami. Svarbu, kad ortodontas jais pasitikėtų ir mokėtų valdyti. Iš taško A į tašką B galima nuvykti įvairių rūšių transporto priemonėmis. Kai kuriomis galima nuvykti greičiau, bet nelabai patogiai (lėktuvu), kitomis - lėčiau ir patogiai (automobiliu), trečiomis - nematomai ir išsaugant privatumą, pvz., skrendant verslo klase. Panaši situacija yra ir su breketais:

1. Dažniausiai pasirenkami metaliniai breketai. Gydymas jais yra greičiausias, nes jie pasižymi geriausiomis mechaninėmis savybėmis. Daugiausia rūšių yra metalinių breketų, kiekviena sistema skiriasi savo mechaninėmis savybėmis, vienos tinka labiau vieniems klinikiniams atvejams, kitos – kitiems. Dažnai nutinka taip, kad sistemos, su kuriomis labai patogu gydyti nechirurginius atvejus (beligatūriniai breketai), visiškai netinka ortognatinei chirurgijai ruošiamų pacientų gydymui. Todėl šiuo klausimu reikėtų pasitikėti savo ortodontu ir leisti jam parinkti sistemą už Jus.

2. Keramikiniai breketai yra mažiau matomi ir juos renkasi dauguma jauno amžiaus pacientų ir klientų aptarnavimo sektoriuje dirbančių žmonių. Dažniausiai keramikiniai breketai klijuojami tik ant 6-8 viršutinių priekinių dantų, o ant visų kitų klijuojami metaliniai breketai. Keramikiniai breketai yra mažiau pastebimi, tačiau gydymo metu labiau linkę atsiklijuoti, jų mechaninės savybės prastesnės, todėl gali reikėti daugiau laiko užduotims įvykdyti.

3. Nematomi liežuviniai breketai. Nors šie breketai vis labiau skverbiasi į rinką ir užkariauja savo vietą estetinėje ortodontijoje, paruošimas ortognatinei chirurgijai jų pagalba yra ypač sudėtingas, o kartais ir neįmanomas. Tikimasi, kad šios sistemos patobulės ir taps lengviau valdomos. Prieš operaciją daugeliu atvejų vienam-dviems mėnesiams reikalinga suklijuoti ir išorinius breketus arba sagutes, nes operacijos metu ir keletą mėnesių po operacijos, kol yra sumažėjęs išsižiojimas, liežuviniais breketais būtų sunku suvaldyti naują žandikaulių padėtį.