Kokių būna ortognatinio gydymo variantų?

Ortognatinio gydymo protokolai: standartinis ir „surgery first"

Standartinis ortognatinis gydymas susideda iš keleto etapų: ortodontinio gydymo iki operacijos, ortognatinės operacijos ir pooperacinio ortodontinio gydymo. Ortodontinio gydymo iki operacijos tikslas - suvienodinti viršutinio ir apatiniu dantų lankų formas, sureguliuoti viršutinių ir apatinių dantų palinkimo kampus taip, kad po operacijos šypsena ir veidas atrodytų nepriekaištingai. Neretai ortodontinio gydymo metu, naikinant natūraliai prie žandikaulių padėties prisitaikiusią dantų lankų formą ir palenkiant dantis kitu kampu, išryškėja žandikaulių dydžių neatitikimas ir pablogėja veido profilis. Tai gal ir nebūtų didelė problema, jei ne faktas, kad šis gydymo etapas užtrunka apie 1,5 metų, o šią problemą turintis pacientas ją nori išspręsti nedelsiant. Jei pavyktų sutrumpinti ortodontinį gydymą iki operacijos, operacija įvyktų jau gydymo pradžioje, o didžioji dalis ortodontinio gydymo būtų nukeliama į pooperacinį laikotarpį. Tai yra taip vadinamas "surgery first" protokolas, kuriuo vadovaujantis, operaciją galima atlikti pačioje gydymo pradžioje, o tik po to reguliuoti dantų lankus breketais. Deja, tai įmanoma tik retais atvejais, kuomet viršutinis ir apatinis dantų lankai pakankamai gerai atitinka vienas kitą.

Ar man pasirinkti standartinį gydymo protokolą?

1.    Siekiu idealaus funkcinio ir estetinio rezultato.
2.    Nebijau, kad veido forma nežymiai gali (bet nebūtinai) pablogėti ortodontinio gydymo metu iki operacijos.
3.    Suprantu, kad ortodontinis gydymas truks ne trumpiau kaip 1,5 metų ir bus reikalinga lankytis pas ortodontą kas 1-1,5 mėnesio.

Ar galiu pasirinkti "surgery first" protokolą?

1. Nesiekiu idealaus rezultato: noriu, kad dantys bent jau susikastų daugiau mažiau taisyklingai.
2. Suprantu, kad pasiekčiau geresnį funkcinį kramtymą ir veido estetiką pasirinkdamas standartinį protokolą.
3. Noriu kuo greičiau peršokti sudėtingiausią gydymo etapą - operaciją, nes ruošiuosi išvykti gyventi ir dirbti į užsienį (iš ten grįžinėsiu baigiamajam ortodontiniam gydymui).
4. Noriu, kad operacija įvyktų kuo greičiau, nes planuojame šeimą (moterims).
5. Dėl darbo ar asmeninių priežasčių negaliu ilgai nešioti breketų.
6. Chirurgas neatsisako mano atveju pasirinkti šį protokolą.