Principai, metodai, įranga

Kas vyksta už kabineto durų? Dažniausiai gydymo rezultatus pacientas išvysta tik pačioje gydymo pabaigoje. Tuo tarpu gydymo eigoje yra aiškiai matomi darbo principai, metodai, kurie lydi procesą ir kuriuos turi neatsiejamai lydėti sėkmė. Žvelgiant paciento, besikreipiančio į ortognatinį chirurgą, akimis, negalima teigti, jog tikslas pateisina bet kokias priemones.

Nors pacientas negali savarankiškai pasirinkti ir taikyti tinkamo gydymo ar priemonių (tai ir yra gydytojo kompetencija), jis gali sąmoningai rinktis, koks gydytojas, specialistas, ir galų gale, žmogus, sieks laukiamų pokyčių drauge.

Pagrindiniai darbo principai

  1. Maksimali koncentracija vienam pacientui ir atsidavimas darbui
  2. Gydau taip, kaip norėčiau, kad gydytų mane
  3. Stengiuosi operuoti taip, kad pacientas pas mane niekada negrįžtų su komplikacija, nes tai nenaudinga nei man, nei pacientui
  4. Nuolatinis žinių atnaujinimas užsienyje
  5. Tikėjimas darbo metodais taikant tik patvirtintas operacines technikas

 

 Metodai

Darbe naudojami tik metodai, leidžiantys pasiekti >95% operacijų sėkmės. Tai gerai žinomi ir išsivysčiusiose užsienio šalyse taikomi metodai. Negalima vadovautis nuomone, "man atrodo, kad jei padarysiu taip, tai pavyks". Veido ir žandikaulių chirurgijoje visa, kas reikalinga, jau yra seniai atrasta, tad teiginiui "man atrodo" turėtų būti palikta kuo mažiau vietos. Tik tikslus žinių pritaikymas ir tiksli tausojanti chirurginė technika gali leisti pasiekti gerų rezultatų.

Vadovaujantis šiais principais man pavyko implantacijos nesėkmių statistiką sumažinti iki 0.4%, sinuso pakėlimo operacijų ir kaulo transplantacijų operacijų komplikacijų dažnį - iki 1%, ortognatinių operacijų komplikacijų dažnį - iki 1%.

Įranga

Darbe naudoju tik moderniausią įrangą, instrumentus ir medžiagas. Iš daugkartinių instrumentų yra naudojami tik tie, kurie yra pateisinti istorijos, o iš pacientų operacijų metu naudojamų medžiagų, tokių, kaip kaulai ir membranos, naudojamos tik tos, kurios yra labai gerai dokumentuotos pasaulyje bei yra įrodytas jų saugumas. Pacientas gali rinktis, kokio gamintojo implantą jam įsriegsime, tačiau dažniausiai pacientui implantas parenkamas pagal jo klinikinę situaciją.